Projekt nášho rezortu svetovej úrovne, pozostávajúci z dvoch areálov – Golf Residence Senica a Penati Golf Resort –, sa začal budovať v roku 2006. Tento unikátny rezort rekreačných viliek a rodinných domov pri dvoch špičkových 18-jamkových ihriskách – Legend Course a Heritage Course – sa nachádza pri obci Šajdíkove Humence, len pár krokov od okresného mesta Senica. Spojiť rozmer špičkového golfu s rekreačným areálom v atraktívnom prostredí lesa s 24-hektárovým jazerom, ktoré je súčasťou privátneho stráženého areálu, bolo pre nás prioritou.

Hlavným zámerom bolo zmeniť golfový rezort na relaxačné, víkendové a oddychové centrum, miesto, kde klient môže aktívne tráviť svoj voľný čas v kruhu svojej rodiny, čo sa dá zhrnúť do sloganu Golf Rodina Spolu. Investíciou do nehnuteľnosti, či už dokončenej vilky, alebo pozemku pri jazere alebo pozemku pod rodinný dom, dostáva klient možnosť stať sa celoživotným členom v prestížnom golfovom klube Penati Golf Club, no súčasne aj možnosť aktívneho využitia voľného času.

Privátna uzavretá rekreačná zóna pri jazere, Areál rekreačných viliek, pozostáva z pozemkov na výstavbu viliek s jednotnou architektúrou a s priamym prístupom k jazeru. Súčasťou areálu je súkromná pláž s barom a plážové volejbalové ihrisko. Na predaj alebo prenájom je k dispozícii niekoľko architektonicky zladených, dokončených viliek určených na okamžité užívanie. Každá z týchto viliek sa nachádza na pozemku s výmerou od 300 m2 a klient k nej dostáva aj kompletné správcovské služby. Pre tých, ktorí preferujú individuálnu výstavbu sú v ponuke pozemky pre 6 typov viliek – Birdie, Birdie+, Eagle, Eagle+, Albatross, Albatross+ – líšiacich sa veľkosťou úžitkovej plochy. V cene pozemku je projektová dokumentácia k vybranej vilke a možnosť výstavby prostredníctvom nami vytendrovanej stavebnej spoločnosti. K hranici pozemku sú privedené inžinierske siete – voda, elektrina, kanalizácia a optická kabeláž.

Neodmysliteľnou súčasťou projektu Golf Residence Senica je aj Areál rodinných domov, ktorý je určený na individuálnu výstavbu rodinných domov podľa predstáv klienta. Na výstavbu sú k dispozícii pozemky s výmerou od 600 m2, so všetkými inžinierskymi sieťami (voda, elektrina, plyn, kanalizácia a optická kabeláž) a prístupovými komunikáciami.

 

Výnimočnosť nášho areálu.

 • Uzavretý, strážený privátny areál
 • Kúpanie a vodné športy v 24-hektárovom jazere s priamym vstupom z každej vilky
 • Dve úplne odlišné 18-jamkové golfové ihriská patriace do TOP 100 ihrísk v Európe
 • Súkromná pláž s plážovým volejbalovým ihriskom a barom
 • Celoživotné členstvo v Penati Golf Club
 • Špičková reštaurácia
 • Dokonalý relax v lesoch chránenej krajinnej oblasti Záhorie
 • Jeden z najlepších hubárskych regiónov Slovenska
 • Dostatok lesných komunikácií vhodných na cyklistiku a in-line korčuľovanie

 

Vy relaxujete, my sa staráme

Spoločnosť Golf Residence Senica zabezpečuje pre svojich klientov správcovské služby spojené s užívaním viliek v Areáli rekreačných viliek, ako aj služby spojené s užívaním rodinných domov v Areáli rodinných domov.

Spoločnosť Golf Residence Senica zabezpečuje, aby:

 1. bol udržiavaný jednotný vzhľad celého areálu i jazera,
 2. bola zabezpečená údržba pozemkov nachádzajúcich sa v areáli,
 3. boli pre všetkých vlastníkov nehnuteľností nachádzajúcich sa v areáli spoločne zabezpečené nasledujúce služby:
  1. monitorovanie vstupu,
  2. osvetlenie a údržba prístupovej komunikácie,
  3. odvoz a likvidácia komunálneho odpadu,
  4. záhradné práce,
  5. iné nadštandardné služby (upratovacie služby, výjazd do vilky v prípade narušenia objektu…),
  6. zaistená prevádzka areálu a jazera v zmysle a v rozsahu prevádzkového poriadku.

 

Penati Golf Resort

Penati Golf Resort je výnimočný 36-jamkový projekt na mape špičkových golfových rezortov Európy.

Na dych vyrážajúcej rozlohe 217 hektárov nádherných borovicových lesov najväčšieho golfového rezortu na Slovensku sa nachádzajú dve svojím charakterom úplne odlišné 18-jamkové ihriská. Ihrisko Legend Course dizajnovala spoločnosť Nicklaus Design, ktorú založila svetová golfová legenda Jack Nicklaus. Ihrisko nesie osobitý rukopis tejto výraznej osobnosti golfovej histórie. Dizajn ihriska Heritage Course je založený na návrate ku koreňom a tradíciám ostrovného dizajnu ihrísk zvýrazňujúcemu naturálnosť nádhernej prírodnej scenérie tejto lokality. Dizajnoval ho Angličan Jonathan Davison, tvarovanie mal v rukách shaper svetového formátu Mick McShane, ktorý sa podpísal pod ihriská ako Kingsbarnes alebo The Castle Course v kolíske golfu St. Andrews v Škótsku.

Rezort je zaradený do exkluzívneho výberu top rezortov WORLD OF LEADING GOLF a ako historicky prvý a jediný zo Slovenska bol v roku 2014 umiestnený so svojím ihriskom Nicklaus Design Legend Course v rebríčku TOP 100 GOLF COURSES OF CONTINENTAL EUROPE, ktorý zostavuje nezávislý webový portál www.top100golfcourses.co.uk. Aktuálne bolo do TOP 100-vky najkrajších európskych ihrísk zaradené aj druhé ihrisko Heritage Course. Stále pri tom platí, že Penati Golf Resort je v tomto rankingu ako jediný zástupca Slovenskej republiky. Penati Golf Resort je aj držiteľom významného ocenenia ENVIRO OSCAR 2012 za rešpektovanie a ochranu prírodných krás krajiny. Legend Course je ocenený titulom Zlatý Albatros 2012 v kategórii Ihrisko roka v Slovenskej republike, Heritage Course získal Zlatý Albatros v kategórii Ihrisko roka za rok 2013 a Zlatý Albatross získal aj rezort ako taký a stal sa najobľúbenejším rezortom v Slovenskej republike za rok 2014. Penati Golf Resort sa ako jediný slovenský rezort hrdí aj oceneniami CONTINENTAL EUROPE TOP 100 COURSE 2016 podľa GOLF WORLD MAGAZINE, BEST COURSE IN THE COUNTRY 2016 podľa GOLF DIGEST ako aj titulom SUPERBRANDS Business SLOVAKIA 2016.

Rezort je hostiteľom najvyšších Európskych amatérskych a profesionálnych golfových podujatí – E.G.A. Mid-Amateur Championship, E.G.A. International European Amateur Championship a PGA European Challenge Tour (D+D REAL SLOVAKIA).

Unikátne piesočné podložie umožňuje hrať golf v Penati Golf Resorte od skorej jari do neskorej jesene. Moderný Clubhouse, kvalitná reštaurácia Al Trivio on Green, rozsiahle tréningové plochy a profesionálna golfová akadémia, to všetko dotvára komplexný zážitok golfových návštevníkov všetkých vekových kategórií.

NA STIAHNUTIE